Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych i bezrobotnych

Pożyczka pozabankowa to często jedyne wyjście, jeśli potrzeba nam środków pieniężnych, których nie udało się pozyskać z banku. Na wiele sposobów jest to opcja wygodna, szybka i nienastręczająca wiele problemów w kwestii dostarczenia potrzebnych dokumentów. Zwykle wystarcza aktualny dowód osobisty. Nie oznacza to jednak, że po wzięciu pożyczki czy kredytu z takiej czy inne instytucji można o nim zapomnieć i nie przejmować się spłatą. Działają one nieco inaczej niż banki i o ile wnioskowana kwota prawie zawsze jest udzielana o tyle warunki jej spłaty bywają często ostrzejsze niż w zwykłym banku. Trzeba o tym wiedzieć już na samym początku by nie dołączyć do grona zadłużonych bez perspektyw jakiekolwiek pomocy z narastającymi odsetkami.

Oczywiście jak najbardziej pożyczki pozabankowe dla już zadłużonych i bezrobotnych są bezpieczne, jednak trzeba dokładnie zapoznawać się z regulaminem ich udzielania i spłaty. Przed świętami szczególnie tych pieniędzy potrzeba nam więcej, na prezenty, żywność, zakup dodatkowego sprzętu do domu itd. Każdy w tym okresie musi poważnie podejść do oceny zawartości swojego portfela i ustalić na co go będzie stać a na co nie. Wtedy także rozpatrujemy możliwość wzięcia pożyczki. Środki pozabankowe są dostępne dla pożyczkobiorców nie tylko drogą tradycyjną, ale również w postaci pożyczek internetowych.

Zawsze należy sprawdzać, jakie będą rzeczywiste koszty takiej pożyczki, faktyczne oprocentowanie, wysokość miesięcznych rat (stała lub zmienna), ubezpieczenie, tak w by w końcowym efekcie, kredytobiorca miał całkowitą jasność, jaką kwotę zaciąga a ile przyjdzie mu naprawdę spłacić. Osoby zadłużone i bezrobotne są z góry skazane na porażkę, jeśli chodzi o kredyt lub pożyczkę w banku, dlatego udają się do pozabankowych instytucji chętnie udzielających kwot w różnej wysokości. Maksymalne kredytowanie zazwyczaj mieści się w 10 tys. zł a udzielający gotówki nie zweryfikuje pożyczkobiorcy w BIK, KRD, czy BIG.

Pożyczki chwilówki, na które liczyć mogą także bezrobotni, parabanki dają bez zastrzeżeń, także w ramach finansowania bieżących wydatków. Tutaj uproszczone procedury nie wymagają weryfikacji zdolności kredytowej oferuje się niskie oprocentowanie a maksymalny okres kredytowania to nawet 30 lat. Jednak zanim podejmie się wiążącą decyzje, trzeba dobrze zastanowić się nad jej konsekwencjami i tym czy naprawdę musimy mieć aż taki duży dług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *