Karta przedpłacona na prezent

Kupno prezentów, nie dość, że przysparza ogromnie dużo kłopotu ze względu na brak pomysłów co i dla kogo spakować pod choinkę, to jeszcze wymaga posiadania odpowiedniej gotówki w portfelu. Gorący okres świąteczny, jest najlepszym przykładem tego, jak ciężko pogodzić rozsądne wydawanie pieniędzy z promocyjną ofertą sklepów i indywidualnym gustem, tych, których chcemy obdarować na gwiazdkę. Choćbyśmy przyrzekali sobie, że nie damy się ponieść fali a szał wydawania pieniędzy nas nie dotyczy, nie da się wobec zakupów świątecznych przejść obojętnie.

Prezenty muszą być, choinka też, nie mówiąc o kulinarnym przygotowaniu się do świętowania. Dlatego na próżno szukać drugiego dna w portfelu, czas pomyśleć o dodatkowej gotówce. Można ją zdobyć w różny sposób, ponieważ banki i instytucje pozabankowe przygotowują dla swoich klientów kredytowe promocje świąteczne. Jednym z lepszych pomysłów, jeśli chodzi o prezenty są karty przedpłacone zwane także pre paid lub po prostu elektronicznymi skarbonkami. Działają one na zasadzie oddzielnego produktu, nie są powiązane z żadnym rachunkiem osobistym. Dzięki nim, można dokonywać płatności lub też pobrać gotówkę z bankomatu, ponieważ karta posiada pin.

Nie ma możliwości zaciągania na nich debetu, tak więc zakupy dokonywane są tylko do wysokości środków zgromadzonych na owej karcie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli nie dysponujemy gotówką na dany czas wziąć pożyczkę z przeznaczeniem na dowolny cel i zasilić kartę. Będzie ona bardzo dobrym upominkiem dla żony lub męża, syna, córki lub innej osoby, pozwalając im samodzielnie dokonać zakupu swojego prezentu świątecznego.

Jednak przedpłacona karta płatnicza to nie wszystko, są również przedpłacone karty upominkowe, które można nabyć w dowolnym sklepie: butiku z ubraniami, bądź butami, drogerii, sklepie z bielizną i przekazać w prezencie drugiej osobie. Podarunkowa karta w takim wypadku znacznie ułatwia wybór prezentu, zwłaszcza, jeśli chodzi o dobór rozmiaru, kolorystyki itp. Nie zawsze udaje się nam trafić w czyjś gust, a niechcianych prezentów jak głoszą statystyki jest z roku na rok coraz więcej. Tak więc nabywając kartę przedpłaconą można uniknąć ryzyka niezadowolenia ze strony obdarowanego a obdarowujący może ją z czystym sumieniem wręczyć jako upominek pod choinkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *