Kredyt na święta bez zaświadczeń

Kredyty bez zaświadczeń w jednych budzą przestrach w innych nadzieję, że bez zbędnych formalności uda się zdobyć pieniądze i przeznaczyć je na zakupy świąteczne. Czy należy się bać takich zobowiązań? I czy są one naprawdę niemożliwe do spłacenia i powodują wiele problemów? I tak i nie. Trzeba sobie odpowiedzieć, jasno, że instytucje udzielające pożyczek i kredytów świątecznych na dowód, nie działają za darmo, one także muszą się z czegoś utrzymywać, więc nie można liczyć na to, że uda się nam w banku zaciągnąć zobowiązanie finansowe bez ponoszenia kosztów. Jest to niemożliwe, ponieważ pobieranie procentu i kilku dodatkowych kosztów od pobranej kwoty, jest rzeczą naturalną.

Jeśli więc ktoś decyduje się na takie rozwiązanie musi o tym wiedzieć a najlepiej zapoznawać się dokładnie z wszystkimi podpisywanymi dokumentami by nie być później zdziwionym. Prawo bankowe reguluje umowy kredytowe i nie może być mowy o zatajeniu czegokolwiek, toteż kredyt nie jest żadną pułapką, kredytobiorca, sam musi jasno ocenić swoją sytuację i stwierdzić czy będzie go stać an spłatę. Kredyty bez zaświadczeń są po to by klientom zaoszczędzić trudności, zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Pewne formalności trzeba spełnić jak na przykład dostarczyć aktualny dowód osobisty i wyciągi z konta bankowego, jednak jest minimum w porównaniu z większymi kredytami wymagającymi, dokładnego prześwietlenia klienta. Ponadto, jeśli chcemy się nieco wzbogacić przed zakupami świątecznymi a mamy już konkretne zobowiązania wobec tego czy innego banku, będziemy mogli liczyć, że bez weryfikacji w BIK czy raczej z perspektywą posiadania już zadłużenia, na dodatkową pożyczkę.

Trzeba się również liczyć z tym, że nie zawsze kredyt gotówkowy bez zaświadczeń uda się dostać. Banki także wydają decyzje odmowne, tak więc trzeba mieć zdolność na odpowiednim poziomie względem wnioskowanej kwoty jak też regularne wpływy na konto. Ważny dowód osobisty jest oczywistością w tym wypadku. Innym wyjściem będzie udane się do instytucji pozabankowych, tam łatwiej o kredyt bez zbędnych formalności, jednak może być on droższy niż bankowy, tak więc trzeba dokładnie zapoznać się z wszystkimi warunkami i poważnie zastanowić, czy takie kredyt jest nam konieczny kiedy sytuacja finansowa nie pozwoli swobodnie w przyszłości go spłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *